fbpx

Awelone.cz

stránky v rekonstrukci 🐶

Provazová vodítka - jaký typ vybrat?

V naší nabídce najdete vodítka různých typů, délek a průměrů. Pokud nevíte, které by bylo nejvhodnější pro vaše pejska, pak právě pro vás jsme připravili tento přehled.

Jednotlivé typy vodítek mají své výhody i nevýhody, liší se také cenou. Pokud si nejste jisti, jaké vodítko vybrat, nebo chcete variantu, kterou nemáme v nabídce, napište nám, rádi vám poradíme.

TYPY LAN

PPM bez jádra
Toto lano najdete u většiny jednobarevných vodítek. Lano je splétané z 18 pramenů polypropylenu. Je lehké, měkké a velmi příjemné do ruky. Oproti ostatním typům je lehce náchylnější k oděrkám.

PPM s jádrem
Toto lano najdete u většiny našich vícebarevných vodítek. Lano je tvořeno ze dvou vrstev splétaného zátěžového polypropylenu. Vyniká především svou lehkostí a odolností, je příjemné do ruky, má hladký povrch a při namočení nenasákne vodu. Lano je UV stabilní, takže barvy vydrží dlouho syté.

DLR – dog leash rope
Prémiové holandské lano z polypropylenu určené přímo na výrobu vodítek pro psy. Lano je tvořeno z měkkého jádra a pevného pláště splétaného z 48 pramenů. Lano je UV stabilní, pevné, odolné, nenasakuje vodu, je ale tvrdší do ruky. Tento typ je možný pouze v šířce 10 mm. Toto lano je dostupné na dotaz v různých barvách.

TLOUŠTKA LAN A ODOLNOST

Vodítka u nás najdete v různých tloušťkách (průměrech). Obecně jsou tenčí lana vhodnější pro menší psy a tlustší lana pro psy větší a akčnější.

Nejoblíbenější jsou tloušťky 10 a 12 mm, které jsou vhodné pro většinu psů a zároveň jsou skladné a dobře se drží.

Šířka lana nemá příliš velký vliv na odolnost vodítka, důležitá je použitá karabina. U našich vodítek používáme vypouštěcí karabiny, které jsou vhodné pro pejsky do 25 kg. Karabiny je ale možné nahradit za tyto silnější.

DÉLKA VODÍTKA

Vodítka u nás najdete v délkách od 1 m až po 10 m. Pro běžné používání je nejlepší délka 2 – 3 m, proto naše vícebarevná vodítka nabízíme standartně v délce 2,3m. Pokud chcete vodítko v délce 5 a více metrů, doporučujeme spíše stopovací vodítko z voděodolného popruhu, které je lehlé a odolné.

VARIANTA VODÍTKA

Můžete si vybrat ze dvou variant – klasické vodítko se smyčkou a přepínací s kroužky.

Klasické vodítko se smyčkou má na jednom konci karabinu a na druhém smyčku pro snadné uchycení.

U varianty s kroužky se zapínají karabiny přímo do kroužků připevněných uzlem. Uzly je možné snadno povolit a změnit umístění kroužků, nebo kroužky úplně sundat.

Přejít nahoru