fbpx

Awelone.cz

Přehled provazových vodítek

V naší nabídce najdete vodítka různých typů, délek a průměrů. Pokud nevíte, které by bylo nejvhodnější pro vaše pejska, pak právě pro vás jsme připravili tento přehled.

TYPY LAN

MFP
Toto lano najdete u většiny našich vícebarevných vodítek. Lano je tvořeno ze dvou vrstev splétaného zátěžového polypropylenu (multi-filament polypropylene). Vyniká především svou lehkostí a odolností, je příjemné do ruky, má hladký povrch a při namočení nenasákne vodu. Lano je UV stabilní, takže barvy vydrží dlouho syté.

DLR
Prémiové holandské lano z polypropylenu určené přímo na výrobu vodítek pro psy (dog-leash rope). Lano je tvořeno z měkkého jádra a pevného pláště splétaného z 48 pramenů. Lano je UV stabilní, pevné, odolné, nenasakuje vodu, je ale tvrdší do ruky.

PP
Toto lano používáme u většiny jednobarevných vodítek. Lano je splétané z 18 pramenů polypropylenu, je bez jádra. je lehké, měkké a velmi příjemné do ruky. Oproti předchozím typům je lehce náchylnější k oděrkám.

TLOUŠTKA LAN A ODOLNOST

Vodítka u nás najdete v různých tloušťkách (průměrech). Obecně jsou tenčí lana lehčí a méné odolná, jsou tedy vhodnější pro menší psy. Naopak silná lana jsou těžká a pevná, takže jsou vhodná pro psy větší a akčnější.

U lan v průměru 8 mm používáme klasické malé karabiny, lano je lehké a skladné. Tuto variantu doporučujeme u pejsků do 10 kg.

Lana v průměru 10-14 mm jsou vhodná pro většinu psů. Mají vypouštěcí karabinu, která umožňuje rychlé zapnutí a odepnutí, zároveň se jen tak sama neodepne.

Silná vodítka jsou tvořena z pevného 14 mm lana s jádrem (MFP) v kombinaci s velkou pevnou karabinou. Tuto variantu doporučujeme u psů nad 35kg. 

DÉLKA VODÍTKA

Vodítka u nás najdete v délkách od 1 m až po 10 m. Pro běžné používání je nejlepší délka 2 – 3 m, proto naše vícebarevná vodítka nabízíme standartně v délce 2,3m. Pokud chcete vodítko v délce 5 a více metrů, doporučujeme spíše stopovací vodítko z voděodolného popruhu, které je lehlé a odolné.

VARIANTA VODÍTKA

Vodítka nabízíme ve třech variantách – klasické vodítko se smyčkou pro uchycení, přepínací a přepínací s kroužky.

Přepínací vodítko je možné nastavit připnutím karabiny na kterékoliv místo na vodítku. Při tahu se karabina zapře do lana, takže zůstane na místě a neposouvá se. Tuto variantu najdete u vodítek v průměrech 12 a 14 mm.

U varianty s kroužky se zapínají karabiny přímo do kroužků připevněných uzlem. Uzly je možné snadno povolit a změnit umístění kroužků podle vašich potřeb, nebo kroužky úplně sundat.

Poptávka náhubku

Náhubky vyrábíme až po domluvě. Pokud máte zájem o náhubek, napište sem vaši představu a požadavky. Obvykle odpovíme do následujícího pracovního dne. Cena náhubku se odvíjí podle velikosti, barvy a vašich požadavků, platbu vyžadujeme předem. Obvykle náhubek vyrobíme do 14 dní.

Dotaz na produkt

Máte zájem o barvu či rozměr, který není skladem? Napište nám Vaši představu a určitě se domluvíme! Pokud je materiál dostupný, obvykle můžeme produkt vyrobit do 14 dní.

Změnit měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro