fbpx

Awelone.cz

MATERIÁL

Materiál na naše výrobky vybíráme jen ten nejkvalitnější, ale bereme ohled i na cenovou dostupnost našich produktů a odolnost např. vůči tahu.

Upozorňujeme, že odstíny barev se mohou lehce lišit v závislosti na materiálu a také se mohou na fotce zdát lehce jiné než ve skutečnosti.

Dostupné BARVY najdete zde.

Kovové a plastové komponenty

U zapínání, kroužků a polokroužků dbáme při výběhu hlavně na jejich odolnost, protože jsou nejzatěžovanější částí obojků. U větších psů a těch kteří více tahají na vodítku doporučujeme používat kovové zapínání. U menších psů je vhodnější plastové – je lehčí, ale vydrží menší zátěž. 

U jednotlivých komponentů uvádíme hodnotu zatížení při přetržení (nosnost), která je deklarovaná jejich dodavatelem. Je třeba myslet na to, že pes může při rozběhnutí vyvinout větší sílu, než je jeho váha (dle našich zkušeností např. pes vážící 50 kg může přetrhnout polokroužek s nosností 90 kg) zároveň je obojek různě zatěžován na různých místech. Nejvíce je zatěžován kroužek / pokokroužek, ke kterému připínáme vodítko. Naopak průvlečky u nastavitelných obojků a postrojů jsou zatěžovány minimálně. 

Nejčastěji u nás najdete tyto komponenty:

Voděodolné popruhy

Voděodolné popruhy jsou vyrobeny ze dvou materiálů. Jádro popruhu tvoří PVC tkanina, na kterou je nanesena vrstva termoplastického polyuretanu (TPU). Oproti běžným polypropylenovým popruhům se vyznačují mnohem větší odolností. Popruhy se neodírají, nevytahují, 100% odolávají vodě a bakteriím. Tyto popruhy jsou také známé pod označením Biothane.

Voděodolný popruh je umělý materiál podobný kůži, je ale odolnější a je k dispozici v různých barvách.

Specifické vlastnosti:
– pevnost v tahu 182 – 453 kg
– voděodolnost, nenasákavost vodou
– odolnost proti UV, barvy neblednou
– velká škála barev
– odolnost proti plísním a bakteriím
– neabsorbuje nežádoucí pachy
– vysoká odolnost proti otěru oproti klasickým popruhům (koženým i polyesterovým)
– snadná údržba (nemusí se mazat jako klasická kůže, lehce se myjí vodou)
– tvarová stálost a ohebnost i při nízkých teplotách
– snadno se svařují a spojují (šití, nýtování, lepení)
– vysoká odolnost proti oleji a rozpouštědlům

Paracord

Paracord neboli padáková šňůra je nylonové lano široké 4 mm. Je složeno ze dvou vrstev a unese až 250 kg.  Více o paracordu si můžete přečíst zde. My používáme základní paracord 550 – typ III. 

Lana

K výrobě používáme převážně polypropylenová lana bez jádra (zkratka PP). Lana jsou splétaná z 18 pramenů. Tyto lana jsou dobře ohebná, měkká a příjemná do ruky. U některých výrobků je požito polypropylenové lano s jádrem (zkratka PPV), které je pevnější a odolnější, ale méně ohebné. Můžete u nás vidět také polyesterová lana (PES).

Ohlávky – na ohlávky používáme lana o průměru 6 a 8 mm. Pro běžné používání doporučujeme širší 8 mm lana.

Vodítka, obojky a otěže – Používáme lana o průměrech 12, 14 a 16 mm. Na vodítka pro psy doporučujeme 12 mm lana, pro koně pak lana širší. 

Oplety lan

Na oplety konců lan nebo fiadory ohlávek používáme šňůry o průměru 2 mm. Ty jsou buď z polypropylenu (PP) nebo polyesteru (PES). Můžete si vybrat také reflexní lano o průměru 3 mm.

Změnit měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Přejít nahoru