fbpx

Awelone.cz

stránky v rekonstrukci 🐶

Jak změřit velikost postroje

Většina našich postrojů má nastavitelnou velikost hned na několika místech, každý pejsek je ale jiný a proto vyrábíme postroje také přímo podle vámi zadaných rozměrů. Máte tak jistotu, že postroj vašemu pejskovi padne a zároveň si velikost můžete poupravit když třeba pejsek trochu povyroste. 

POSTROJE TVARU Y

Postroje ve tvaru Y jsou optimální volbou pro většinu pejsků. Postroj je sestaven tak, aby psa neomezoval v pohybu, netlačil ho, neodíral a zároveň držel na místě.

VARIANTY POSTROJE

klasický postroj

Klasický postoj je sestaven do tvaru Y. Tento tvar se přizpůsobí fyziologii psa a při pohybu mu nikde nepřekáží a neomezuje ho. 
Postroj je nastavitelný na hrudníku i na krku, můžete ho pohodlně zaponout pomocí trojzubců, které jsou umístěny z každé strany, takže je postroj rovnoměrně vyvážený a při pohybu nesjíždí do strany.
Vodítko můžete připnout na dvou místech – klasicky na zádech a ze spodní části krku. Tato druhá varianta je vhodná v případě, kdy chcete mít větší kontrolu nad psem a nechcete aby táhnul na vodítku.

zpevněný hrudník

Tato varianta je na hrudní části rozdvojená do tvaru V. Toto zpevnění je vhodné hlavně u psů, kteří mají úzký hluboký hrudník (např. ohař, chrt) a klasická varianta u nich snadno sjíždí do stran. 
Díky tomuto zpevnění vede postroj kolem hrudníku a tak lépe drží na středu a nesjíždí do stran. 
Kvůli konstrukci zpevnění se zmenší možnost nastavení velikosti v hrudní části (1) o cca 10 cm. (neplatí pro postroje Adventure a Reflex) Proto pokud chcete tuto variantu, vždy uveďte do poznámky obvod hrudníku (1) vašeho pejska.

bezpečnostní 3-bodový postroj

Tento postroj má navíc jeden popruh na hrudníku, je tedy tvořen třemi hlavními popruhuy – jedním na krku a dvěmi na hrudníku. Přídatný popruh má dva trojzubce a nastavitelnou velikost stejně jako hlavní hrudní popruh.
Postroj je vhodný pro větší bezpečnost – pokud se pes bude snažit vyvléknout z postroje, nebo pokud by jeden z trojzubců praskl, tak máte ještě pojistku ve formě druhého popruhu. 
Další výhodou je také stabilita, postroj lépe drží na místě a neposouvá se ani při tahu dopředu nebo dozadu. Při kombinaci se zpevněním hrudníku pak postroj bude držet perfektně i u největšího divocha.

JAK ZMĚŘIT POSTROJ NA MÍRU:

1. obvod hrudníku

Hrudní část postroje by měla být cca 2-4 cm za přední nohou.

Nepřekáží tak při pohybu pejska a zároveň sedí na pevné hrudní kosti a žebrech.

Obvod hrudníku měříme celý dokola.

2. horní spoj

Horní spoj měříme od místa, kde začíná krk (končí rovina těla) do místa, kde jsme měřili první rozměr – v linii za přední nohou.
Tato část by neměla být příliš dlouhá, aby nebyl hrudní popruh příliš vzadu.

3. spodní spoj

Spodní spoj měříme od začátku hrudní kosti (tvrdý výbežek pod krkem) až po místo prvního rozměru (tedy 2-4 prsty za předníma nohama).
Tato část by neměla být příliš dlouhá, aby nebyl hrudní popruh příliš vzadu.

4. obvod krku

Obvod krku měříme v jeho nejšiřší části, tedy v místě kde je hrudní kost. 
Obvod krku měříme celý dokola. 

bezpečnostní postroj

5. zadní popruh

Pro variantu 3-bodového postroje je ještě potřeba rozměr pro zadní popruh. Tento popruh by měl být těsně za koncem hrudníku a žeber. Obvod měříme celý dokola.
U bezpečnostního postroje je také důležitá část 2A – tedy vzdálenost od krku až po tento zadní popruh. Obvykle přidáváme 8-10 cm k rozměru (2), u chrtů to bývá o něco více.

Jak měříme naše produkty?

Obojky a další výrobky měříme podle vnitřního průměru – je to proto, že obojek má jinou délku když je natažený a jinou, když je zapnutý. Tak máme jistotu, že bude obojek pejskovi správně sedět. 

Pokud vybíráte obojek či postroj pro svého pejska, měřte vždy obvod psa, nebo vnitřní obvod vašeho obojku/postroje.

IMG_20200520_114433.jpg

Při měření nataženého obojku je délka k první dírce 38cm.

Při měření vnitřního obvodu má však obojek pouze 35cm. 

Přejít nahoru